MSC College Commitments

Alexa Pyatsky
Manhattanville College
G00 Elite - Strikers
Annie May Coogan
Molloy College
G00 Elite - Strikers
Bella DiBendentto
The University of Scranton
G00 Elite - Strikers
Emma Schleimer
Union College
G00 Elite - Strikers
Grace Guglielmo
NYIT
G00 Elite - Strikers
Hannah Chinsky
Mount St. Mary's College
G00 Elite - Strikers
Hannah Daley
Lehigh University
G00 Elite - Strikers
Jackie Morris
Iona College
G00 Elite - Strikers
Lauren Martelli
Marist College
G00 Elite - Strikers
Lindsay Stern
University of Alabama
G00 Elite - Strikers
Maggie Thibault
NYIT
G00 Elite - Strikers
Melissa DiMonda
University of Southern California (USC)
G00 Elite - Strikers
Morgan Camarda
Siena College
G00 Elite - Strikers
Olivia Welsch
LIU CW Post
G00 Elite - Strikers
Taylor Curcio
Hofstra University
G00 Elite - Strikers
Telisa Washington
Delaware State University
G00 Elite - Strikers
AJ Raiz
SUNY Oneonta
B00 Elite - Red Devils
Brendan Franko
University of Massachusetts - Amherst
B00 Elite - Red Devils
Brian Tagliavore
Stevens Institute of Technology
B00 Elite - Red Devils
Charlie Gugel
Misericordia University
B00 Elite - Red Devils
Christopher Moussavi
University of Massachusetts - Dartmouth
B00 Elite - Red Devils
Daniel Mistretta
Dominical College
B00 Elite - Red Devils
Erik Treble
Wentworth Institute of Technology
B00 Elite - Red Devils
Hunyer Lanton
Lawrence University
B00 Elite - Red Devils
Justin Kearns
Molloy College
B00 Elite - Red Devils
Matteo Martino
Fordham University
B00 Elite - Red Devils
Michael Gilligan
University of Chester (ENG)
B00 Elite - Red Devils
Ryan Catalano
SUNY Oneonta
B00 Elite - Red Devils
Ryan Parker
Suffolk County CC
B00 Elite - Red Devils
Nikki Bermudez
NYIT
G99 Elite - Strikers
Cassidy Byrns
SUNY Cortland
G99 Elite - Strikers
Lena D'Amico
Nazareth College
G99 Elite - Strikers
Juliana Diesel
Bloomsburg University
G99 Elite - Strikers
Cristina Ferrara
Mercy College
G99 Elite - Strikers
Gianna Hiotis
SUNY Oneonta
G99 Elite - Strikers
Haley Murphy
Mount St. Mary's College
G99 Elite - Strikers
Caleigh Bennett
William Smith (Hobart and William Smith Colleges)
G99 Elite - Strikers
Brianna DeLuna
Johnson and Wales University
G99 Elite - Strikers
Kyleigh Gallagher
SUNY Cortland
G99 Elite - Strikers
Dana Poetzsch
Molloy College
G99 Elite - Strikers
Aaron Mathurin
Morrisville State College
B97 Travel - Sharks
Daniel Grella
Manhattanville College
B99 Elite - Barnsley
Joseph Grahan
Molloy College
B99 Elite - Barnsley
Jack Sanders
Bryant University
B99 Elite - Barnsley
Cameron Petersen
IUPUI - Indiana University Purdue University Indianapolis
B99 Elite - Barnsley
Brendan Wall
SUNY Potsdam
B99 Elite - Barnsley
Neil Dillon
SUNY Maritime
B99 Elite - Barnsley
Joseph Mutino
St. Joseph's College
B99 Elite - Barnsley
Ricardo Zapata
St. Joseph's College
B99 Elite - Barnsley
Yanni Rigos
SUNY Albany
B98 Elite - ACES
Fernando Robayo
Fairfield University
B98 Elite - ACES
Matthew Sloan
American University
B98 Elite - ACES
Storm Strongin
Hofstra University
B98 Elite - ACES
Matthew Vowinkle
Hofstra University
B98 Elite - ACES
Andrea Codispoti
Hofstra University
B98 Elite - ACES
Alessandro Sambone
Adelphi University
B98 Elite - ACES
Niall Coffey
University of Chicago
B98 Elite - ACES
Jake Camarillo
SUNY Oneonta
B98 Elite - ACES
Daniel Alibrandi
Susquehanna University
B98 Elite - ACES
Tyler Hutchinson
SUNY Albany
B98 Elite - ACES
Luke McNamara
Fordham University
B98 Elite - ACES
Jack Nuttall
Hofstra University
B98 Elite - ACES
Tim Davis
The University of Scranton
B98 Elite - ACES
Kristen Bischoff
Wagner College
1997 Crush
Tori Flaherty
Marist College
1997 Crush
Meghan McCabe
Rider University
1997 Crush
Sara Separ
Vassar College
1997 Crush
Ashley Claud
University of Hartford (CT)
1997 Crush
Cara Gallagher
SUNY Stony Brook University
1997 Crush
Bianca Furci
Marist College
1997 Crush
Taylor Travato
Central Connecticut State University
1997 Crush
Ciara Guglielmo
Duquense University
1997 Crush
Skylar Vitiello
University of Hartford (CT)
1997 Crush
Melanie Hingher
Fairfield University
1997 Crush
Rebecca White
Rider University
1997 Crush
Angela DiFazio
Sacred Heart University
1997 Crush
Maggie Shanley
Marist College
1996 Explosion
Jennifer Buoncore
Hofstra University
1996 Explosion
Chelsea Steigman
Hofstra University
1996 Explosion
Toula DeLeon
Bloomsburg University
1996 Explosion
Madison Doller
Bloomsburg University
1996 Explosion
Rebecca Safranek
Dickinson College
1996 Explosion
Kaileen Murray
William Smith (Hobart and William Smith Colleges)
1996 Explosion
Jessica Graci
SUNY Oswego
1996 Explosion
Greg Baumstein
University of Rhode Island
1996 Celtics
Sean Nealis
Hofstra University
1996 Celtics
Billy Horgan
SUNY Maritime
1996 Celtics
Sergio Lopez
SUNY University at Buffalo
1996 Celtics
Wilson Martinez
SUNY Farmingdale State College
1996 Celtics
Mauricio Rivas
St John's University
1996 Celtics
Chris Taibi
Marshall University
1996 Celtics
Billy Walsh
SUNY Cortland
1996 Celtics
Andrew Prendergast
SUNY Cortland
1996 Celtics
Zach Zaia
SUNY Cortland
1996 Celtics
Michael Dillon
SUNY Cortland
1996 Celtics
Kenny Escolero
Suffolk County CC
1996 Celtics
Brandon Merklin
University of Massachusetts - Amherst
1996 Celtics
Anthony Rocchio
SUNY Cortland
1996 Celtics
Jack Feehan
SUNY Maritime
1996 Celtics
Eric Reiss
Duke University
1996 Celtics
Neil Feminella
LIU CW Post
1996 Celtics
Riley Cassidy
Trinity College
1996 Celtics
Alex Routledge
SUNY Old Westbury
1996 Celtics
Anthony Vitta
Lesley University
1996 Celtics
Peter Meyer
USMA - West Point
1997 Raptors
Christopher Dattalo
Quinnipiac University
1997 Raptors
Jack Macchia
Eastern University
1997 Raptors
Ryan Pomeo
King's College
1997 Raptors
Tyler Spellman
SUNY Binghamton
1997 Raptors
Zachery Capolongo
Lafayette College
1997 Raptors
Andrew Szilagyi
Bridgewater State University
Colts
Jordan Sabinsky
SUNY Cortland
Colts
Daniel Sloan
SUNY New Paltz
Colts
Stephen Tappeto
Molloy College
Colts
Alecos Podias
SUNY New Paltz
Colts
John Romano
SUNY Farmingdale State College
Arsenal
Frank Miceli
SUNY Farmingdale State College
Arsenal
James Harris
The University of Scranton
Arsenal
Justin Carfora
College of the Holy Cross
Arsenal
Nick Cestaro
College of the Holy Cross
Arsenal
Brendan Gallivan
Marist College
Arsenal
Kevin Mazol
Dowling College
Arsenal
Chris McGrath
Union College
Arsenal
Jonny Nierenberg
Dartmouth College
Arsenal
Dan Vitiello
SUNY Albany
Arsenal
Gerard Farrell
SUNY Farmingdale
Arsenal
Michelangelo Sini
Adelphi University
Arsenal
Jamie Macchia
Manhattanville College
Arsenal
Joey Busuttil
Hobart College
Arsenal
Brian Nichtern
SUNY Farmingdale
Red Thunder
Lauren Viggiano
Adelphi University
Stars
Erin Hughes
Villanova University
Stars
Caroline Beatty
Dickinson College
Stars
Samantha Bernieri
Molloy College
Stars
Amanda Garrity
Marist College
Stars
Victoria Antonino
Adelphi University
Stars
Gianna Jennosa
Molloy College
Stars
Madison Vasquez
Siena College
Stars
Erica Modena
Manhattan College
Stars
Shelby Fredericks
Northwestern University
Stars
Morgan Santoro
Central Connecticut State University
Stars
Alissa Battaglia
Chestnut Hill College
Elite
Korin Karszen
Centenary College
Elite
Brie Ruane
Providence College
Elite
Danielle ’DJ’ Glazer
Marist College
Elite
Danielle Widmann
University of New Haven
Elite
Carlie Schect
University of New Haven
Elite
Bridget Westerman
William Smith (Hobart and William Smith Colleges)
Elite
Victoria Maley
Rider University
Elite
Maggie Cash
The University of Scranton
Elite
Jillian Beatty
St. Anselm College
Elite
Elysia Jimenez
Georgian Court University
Elite
Michele Iacono
Rider University
Elite
Taylor Salmon
Adelphi University
Elite
Kelsey Raschke
SUNY Geneseo
Elite
Emma Lee Meyer
Villanova University
Elite
Kelsey Kranz
Providence College
Elite
Ashlie Guinness
SUNY Plattsburgh
Rowdies
Danny Giorgi
SUNY Old Westbury
Vipers
Taras Zakalyuk
CUNY Baruch College
Vipers
Kristen Clarke
Rider University
Storm
Taylor Elliott
Vanderbilt Univesity
Storm
Amanda Epstein
Marist College
Storm
Alyssa Gutierrez
SUNY Binghamton
Storm
Ashley Marchese
Wagner College
Storm
Amber Mello
Rider University
Storm
Nicole Nulty
Dowling College
Storm
Lindsey Thompson
Dowling College
Storm
Metri Abdul Karim
Queens College
ACES
Craig Bennett
Rensselaer Polytechnic Institute (RPI)
ACES
Evan Nadaner
Boston University
ACES
Kevin Hayes
USMA - West Point
ACES
Matt DiDomenico
Drexel University
ACES
Orlandy Charleston
Towson University
ACES
CJ Doherty
Cabrini College
ACES
Brandon Turner
Lafayette College
ACES
Tyler Botte
Hofstra University
ACES
Ryan Dunne
Hofstra University
ACES
Daniel Issroff
Wesleyan University
ACES
Chris Vinberg
Adelphi University
ACES
Steven Rivera
Adelphi University
ACES
Quintel Gates
Adelphi University
ACES
Michael Annarumma
Hofstra University
ACES
Kim DeCesare
Duke University, Sky Blue FC (NWSL)
Power
Meghan McCarty
Pennsylvania State University
Power
Nicole Daly
Sienna College
Power
Lauren Muscarella
Southern Connecticut University
Power
Amy Delloiacano
Nova Southeastern University
Power
Sarah Brennan
Molloy College
Power
Alyssa Staubitz
SUNY Binghamton
Power

 

College Commitments